Juhend

Põrguliste Metsasõidu juhend

Põrguliste Metsasõidu juhend

 1. Üldine

1.1. Tähtsaim ja põhiliseim on võistleja number (KOHUSTUSLIK – peab olema eemalt loetav!), 
korrektselt kinnitatud ajavõtukiip ning peaülesandeks on läbida 120 minuti jooksul võimalikult palju metsaraja ringe. Võistleja number peab olema karikasarja kõikidel etappidel sama, seda muuta ei tohi! Loe numbri valimise kohta siit – https://aravetekrossirada.motomari.com/kuidas-valida-omale-voistlusnumbrit/

1.2. Enne starti toimub võistlejate koosolek, kus selgitatakse veelkord reegleid, mis võivad olla kohandatud vastavalt osalejate arvule ning ilmastikuoludele.

1.3. Start antakse lipu langetamisega, stardipuu kukkumisega, püstoli pauguga, jooksuga või mõnel muul moel. Lintidega tähistatud rada kulgeb umbes kuuekilomeetrisel metsarajal ümber Aravete krossiraja ning hõlmab endas ka krossiraja lõike. 

1.4 Ajavõtt toimub 2021 aastal ajavõtukleepsudega – need saab hommikul eelregamisest sekretariaadist, tuleb paigaldada püstiselt numbrilaua taha üks ühele poole serva, teine teisele poole ning seejärel käia läbi tehnilisest komisjonist, kes kontrollib kleepsud üle. Võimalusel püüa ajavõtukleepse säilitada kogu karikasarja vältel.

 1. Punktide arvestus

2.1. Sõidu võitja selgub kestvussõidust saadud punktide ja lisakatsest saadud punktide liitmisel. Kui punktid on võrdsed, eelistame seda, kes oli sõidus kiirem. Kestvussõit kestab 120 minutit, pärast aja täitumist tõuseb finišilipp. Et tulemust kirja saada, on tarvis läbida vähemalt üks ring.

2.2. Kestvussõidust saab igas klassis punkte: I koht 60 punkti, II koht 59 punkti, III koht 58 punkti, IV koht 57 punkti, V koht 56 punkti jne

2.3 Lisapunkte saab teenida lisakatse sooritamisega. Lisakatse on lühike takistusrada, mida tuleb läbida mootorrattaga aja peale ja mis toimub enne võidusõidu algust. Korraga sooritab lisakatset kaks sõitjat. Lisaülesanne on rangelt soovituslik, kuid ei ole kohustuslik. I koht saab 20 punkti, II koht 19 punkti, III koht 18 punkti jne. Karikasarja ühel etapil lisakatset ei toimu.

2.4 Kogu sarja võidab omas klassis enim punkte saanu. Et sarja kokkuvõttes tulemust kirja saada, tuleb osaleda kõigil kolmel etapil. Võrdse punktisumma puhul eelistame viimases sõidus paremal kohal olnut.

 1. Võistlusklassid

3.1 Klassid on Noored (kuni 18 aastased noorukid), Aktivistid (vanuses 19 kuni 34), Särtsakad (vanuses 35 kuni 54), Veteranid (55+), Naised, Sport (heal tasemel sõitjad, kes soovivad omasugustega rinda pista), Turistid (kulgejad, kes ei soovi sportlikult pingutada, vaid rahumeelselt kerge pingutusega metsarada nautida, sobilik klass ka algajatele), Meeskondlik (kaks meest, üks ratas – vahetusi võib teha nii palju kui soovitakse)

 1. Võistlusmasinad, võistlejad, varustus, tankimine

4.1. Võistlusratas ei pea olema registreeritud, avalikel teedel sõitmist ei ole. Esimene käik on alla, ülejäänud üles, korralik tihend sadula ja lenksu vahele ja kõik ongi hästi. Korralik varustus ka muidugi selga, särk kindlasti püksi! ja prillid ette.

4.3. Iga võistleja vastutab ise selle eest, et tema võistlusrattal jaguks kaheks tunniks kütust. Selle tarvis on raja ääres tankimispunkt, kuhu võistlejad võivad vajamineva bensiini viia, et võistluse vahepeal tankida.

 1. Registreerimine ja osavõtumaks

5.1. REGA END SIIN https://aravetekrossirada.motomari.com/registreerimine/

5.2. Kulutuste osaliseks kompenseerimiseks on kehtestatud osavõtumaks (ühe võistlusratta kohta).
Osavõtutasu EELREGISTREERIMISEL KUNI neljapäeva 24. juuni kella 15.00ni 30 eurot. Et võistluspäeva hommikust registreerimist kiirendada, loeme võistleja eelregistreerunuks vaid siis, kui ta on osavõtutasu kandnud üle MTÜ Star Racing arvelduskontole SEB EE441010220041823016, selgitusse klass, osaleja nimi ja võistlusnumber. Võistlustele mitte ilmumise korral osavõtutasu ei tagastata.

5.3. Eelnevalt registreerimata osalejale kehtib osavõtutasu 45 eurot, mida saab maksta koha peal sularahas.

 1. Üldised kohustused

6.1. Võimalike avariide ja rikkumiste korral kannab täielikku vastutust võistlusmasina juht.

Võistleja kinnitab võistlusel startimisega, et ta on tutvunud juhendiga ja teab, et sõit toimub täielikult tema omal vastutusel ega oma mitte mingisuguseid hilisemaid pretensioone korraldaja vastu.

6.2. Põrguliste sõidul litsentsi ei nõuta ja oma elukindlustuse eest vastutab igaüks ise. Igaks juhuks on kohal ka meditsiiniline julgestus EldRed OÜ poolt.

 1. Karistused

7.1. Kohtunike korralduste mittetäitmine – diskvalifitseerimine.

7.2. Mitte mööda tähistatud rada või metsaalusel sõitmine, kurvide lõikamine, petmine –
iga fikseeritud rikkumine lahutab tulemusest ühe ringi maha. Seda jälgivad rajakohtunikud.

 1. Autasustamine

8.1. Iga võistlusklassi kolme paremat võistlejat autasustatakse auhindadega. Võimalik, et välja pannakse eriauhindu.

 1. Korraldajad

9.1. Võistluse korraldaja on MK Star Racing, kohtunikud on Maria Karumets ning Tuljo Martin

COVID-19 REEGLID

 • Kui tunned end haigena või tead, et oled viirusekandjaga kokku puutunud või kannad viirust, palun jää koju.
 • Oleme platsil hajutatult, parkige autod mõistlike vahedega vahedega, palume mitte koguneda gruppidesse.
 • Desinfitseerimisained on leitavad vetsude juures ja sekretariaadis.
 • Mootorrattaid stardiväljakule paigutades palume jätta iga masina vahele vähemalt 2 meetrise vahe ning paigutada masinad maleruudustikuna.

Näeme Põrgulistel!

Scroll to top