Meie rajad

Motokrossirada

Meie radadele on oodatud kõik, kes naudivad üle kõige MX ja off-road mootorisporti ning looduses olemist! Aravete krossirajal ootab sind sõitma 1500 meetrit liiva-kruusa-savisegust pinnast erinevate kõrgustega hüpete ja 12 kurviga. Raja laius minimaalselt 7-8 meetrit.

Rada asetseb kunagises Aniste karjääris, kus silmailu pakub ümbritsev mets, metsa taga Sääsküla oja ja rajaäärsed tiigikesed, kus suvisel ajal saab pärast sõitu ka kümmelda. Lõkkeplatsiga puhkealal saavad perekond ja sõbrad treeningutele kaasa elada ning suurel niidetud haljasalal  lapsed omi mänge mängida.

Kuival ajal on raja kastmiseks tuletõrjeauto Madam 53 ja Belarusi järgi käiv veepump. Rada hooldame vastavalt vajadusele nii NAT buldooseriga kui Belarus traktoriga.

Kestvussõidurada

Krossiraja ümber metsas ja endise karjääri alal kulgeb rohkete tõusude ja langustega erineval pinnasel – liiv, savi, muld, turvas, kiviklibu jne – kestvussõidu/endurorada, kus oma oskusi proovile panna ning võimekust testida. Kohati on raja pinnas mõnus metsaalune ja meenutab suusaradade põhja, kus muuseas hea ka jooksmas käia ja üldfüüsilist arendada. Kohati kulgeb rada mööda pehmet turvast, mis esmapilgul kutsuvana näib, aga paneb oma lainetega füüsise korralikult proovile. Vahepeale jääb liiva-savisemaid lõike.

Rajal pole kunstlikult tekitatud takistusi nagu palgivirnad, raudteerelsid või kaablirullid. Kõik on kujundatud vastavalt ümbritsevale loodusele ja rajameistrite fantaasiale.

Võistluste ajal kattub osa rajast ka krossirajaga, kus mõned lõigud sees ka vastupidises sõidusuunas. Metsarajal on võimalik eelneval ette teavitamisel igal ajal treenimas käia. Sõitma on oodatud kaherattalised, ATV-d, quadid.

Pikkust on rajal umbes kuue kilomeetri jagu ja laiust keskmiselt 3 meetrit, seega otseselt puude vahel nikerdamist pole ja möödumisvõimalusi on küllaga. Rada hooldame Belarus traktori ja NAT buldooseriga.

Sooviksid me radadel mõnd üritust või võistlust korraldada?

Võta ühendust 510 4171 Maria või starracingmtu@gmail.com

Scroll to top