Strongman Ride

Estonian Strongman Ride 2022

Estonian Strongman Ride on MTÜ Star Racingu poolt korraldatav kahetunnine kestvussõit nii soolo mootorratastele kui ATV-dele. Sõit kulgeb ümber Aravete krossiraja selleks spetsiaalselt loodud kuuekilomeetrisel kestvussõidurajal, kus varasemalt toimusid 13 aastat legendaarsed Põrguliste Metsasõidud. MTÜ Star Racingu missiooniks on pakkuda võidusõiduvõimalust nii alustavale sõitjale kui pingelist proovilepanekut juba kogenumale sportlasele. Soovime hoida elus ausat motosporti, aidata tuule tiibadesse nii uutele sõitjatele kui panustada edasijõudnute arengusse. 

 • Tähtsaim ja põhiliseim on võistleja number (KOHUSTUSLIK – peab olema eemalt loetav!), korrektselt kinnitatud ajavõtukiip ning peaülesandeks on läbida 120 minuti jooksul võimalikult palju metsaraja ringe.

Kestvussõidu kestus on 120 minutit. Pärast aja täitumist tõuseb finišilipp olenemata liidri asukohast. Sõidu võidab oma klassis see, kes suutis ette antud aja jooksul enim ringe kõige kiiremini sooritada. Et tulemust kirja saada, on tarvis läbida vähemalt üks ring.

Ajavõtt toimub kiipidega, mis kinnitatakse rihmadega ümber randme või äärmisel juhul juhtraua pehmenduse ümber. Kiip ei tohi olla otseses kokkupuutes metalliga. Osaleja saab enda kasutusse kaks ajavõtukiipi. Kiibi kaotamisel või rikkumisel tuleb tasuda ühe kiibi kohta 70 eurot.

Võistlusklassid:

ATV/SOOLO REBEL: tulihingelised sportlikud võitlejad, kes tulevad Strongman sõidule nii ennast kui tehnikat tõsiselt proovile panema ja konkurentidega rinda pistma

ATV / SOOLO REVELER: kui tunned, et soovid iseennast sel rajal proovile panna ja seada eesmärgiks ennekõike kogemuste saamise ja raja nautimise, on see klass sulle. Sobilik klass kulgevatele turistidele, väga noortele, algajatele ja amatööridele.

SOOLO STAR: aktiivsed noored sõitjad vanuses kuni 49, kes vahetevahel teevad tsikliga ka trenni. Hea klass hobimeestele ja harrastajatele.

SOOLO SPIRIT: aktiivsed kogenumad sõitjad vanusest alates 50

SOOLO COMPADRE: kaks sõitjat, üks ratas – kui soovite sõbraga koos rajal teistega mõõtu võtta, aga tunnete, et üksi seda teekonda päris ette võtta ei soovi. Vahetusi võib tankimisalas teha nii palju ja nii tihti kui soovitakse.

 • Enne starti toimub stardisirgel võistlejate koosolek, kus selgitatakse veelkord reegleid, mis võivad olla kohandatud vastavalt osalejate arvule ning ilmastikuoludele. Stardiprotseduuriks tuleb oma võistlusmasin stardialale oma võistlusklassi alasse viia. Start antakse lipu langetamisega klasside kaupa. Esimesena stardivad Rebelid+Compadre, seejärel Spirit, Star ja Reveler. ATVde puhul esmalt klass Rebel, seejärel Reveler.
 • Võistlusmasin ei pea olema registreeritud, avalikel teedel sõitmist ei ole.
 • Võimalike avariide ja kukkumiste korral kannab täielikku vastutust võistlusmasina juht.
 • Võistleja kinnitab võistlusel startimisega, et ta on tutvunud juhendiga ja teab, et sõit toimub täielikult tema omal vastutusel ega oma mitte mingisuguseid hilisemaid pretensioone korraldaja vastu.
 • Estonian Strongman Ride kestvussõidul motospordi alaliidu võistlejalitsentsi ei nõuta ja oma elukindlustuse eest vastutab igaüks ise. Igaks juhuks on kohal ka meditsiiniline julgestus EldRed OÜ poolt.
 • Raja ääres on tankimisala, kuhu võistlejad saavad vajamineva bensiini viia, et võistluse vahepeal tankida.
 • Kohtunike korralduste mittetäitmine – diskvalifitseerimine.
 • Mitte mööda tähistatud rada või metsaalusel sõitmine, kurvide lõikamine, petmine –
  iga fikseeritud rikkumine lahutab tulemusest ühe ringi maha. Seda jälgivad rajakohtunikud.
 • Iga võistlusklassi kolme paremat võistlejat autasustatakse auhindadega. Võimalik, et välja pannakse eriauhindu (näiteks õrnema soo esindajatele).

Osavõtutasu EELREGISTREERIMISEL KUNI neljapäeva 21. juuli südaööni 40 eurot. Et võistluspäeva hommikust registreerimist kiirendada, loeme võistleja eelregistreerunuks vaid siis, kui ta on osavõtutasu kandnud üle MTÜ Star Racing arvelduskontole SEB EE441010220041823016, selgitusse klass, osaleja nimi ja võistlusnumber. Võistlustele mitte ilmumise korral osavõtutasu ei tagastata. 

Eelnevalt registreerimata osalejale kehtib osavõtutasu 50 eurot, mida saab maksta koha peal sularahas.

Võistluste kulud kaetakse otseselt ainult osavõtutasudest ja organiseerimine on vabatahtliku töö alusel. Võistlus saab toimuda ainult siis, kui eelregistreerimise lõppedes on kirjas vähemalt 65 sõitjat. Kui sõit jääb ära, kanname kõigile osavõtutasud tagasi.

Estonian Strongman Ride – närvekõditav võidusõit Eesti põnevaimal ja vaheldusrikkaimal kestvussõidurajal. Kes on neis tingimustes Eesti kõige tugevam? Tule pane ennast proovile!

Ajakava pühapäeval 24. juulil

8.30 – 10.15 sooloklasside kogunemine ja registreerimine

10.20 sooloklasside võistlejate koosolek

10.30 Soolode start

12.30 Soolode finiš

13.00 Soolode autasustamine

12.30 – 13.45 ATV-de kogunemine ja registreerimine

13.50 ATV-de võistlejate koosolek

14.00 ATV-de sõidu start

16.00 ATV-de finiš

16.30 ATV-de autasustamine

Kestvussõidurada on avatud treeninguteks 15. – 18. juuli, oma tulekust palume eelnevalt teada anda 510 4171. Rajatasu soolod 20.- / ATV 25.-

Scroll to top