MotoMari RingiRally

MotoMari RingiRally saab olema üks põnev ja täiesti teistmoodi elamusi pakkuv äge maastikusõit, mis leiab aset 21. novembril Kesk-Eestis Järvamaa metsade vahel. Motokrossist on asi kaugel, enduro see ka ei ole, otseselt nagu kestvussõit ka mitte, aga see on sõit metsade vahel mitmekülgsel maastikul, kus üliosava sõitjana saad tulla nautima lihtsalt mõnusat sõitmist kamraadidega rajal puigeldes ja oma võhma proovile panema ning mitte nii osava sõitjana tulla võitlema iseendaga ja kogemusi korjama. Juba vanasti öeldi, et üks võiduajamine võrdub kümne trenniga! Igal juhul, kõik võidavad nagunii – kas siis iseend või konkurenti!

Rada kulgeb valdavalt metsasihtidel, osalt sinkadi-vonkadi kändude vahel värsketel raielankidel, mõnes kohas läbi metsa samblasel vanal metsaveotraktori rajal, kohati ka läbi vana tühjaks kaevatud karjääri siledat kivipõhja. Rada saab olema üsna pikk, üle 11 kilomeetri ja seda juba 11 minutiga ei läbi. Rada on tähistatud ja traktoriga ette valmistatud. Tehislikke takistusi pole – takistuseks võivad saada vaid piloodi enda vaidlused iseendaga või sõiduvahendiga. Kõrgeid tõuse ega langusi rajal pole, mistõttu on rada väga sobilik ka algajatele ja suurtele mammutitele.

Koguneme siis kõik 21. novembril Valasti külla  Järva-Jaani ja Roosna-Alliku vahel Järvamaal.  Koordinaadid 59.065891, 25.766154, koha peal on ka suunavad viidad, võta esimeseks sihtmärgiks Valasti küla.

Võistlustele registreerimine on koha peal avatud kella 9.00st.

Kell 11.20 koguneks korra kokku ja lobiseks veidi sel teemal, mis teid rajal ees ootamas on. Enne võistlusi saadame kõigile ka meilile nö virtuaalse võistluste koosoleku kogu vajaliku infoga, seega veendu, et eelregistreerudes korrektse emaili sisestad.

Esimesena, kella 11.30st lubame rajale Mammuti klassi sõitjad. Mammutiteks peame suuremaid tsikleid, mis kuivalt kaaluvad vähemalt 160 kilogrammi. Selles klassis autasustame kolme parimat, kes kokku kolme tunni jooksul suutsid läbida kõige rohkem ringe kõige kiiremini, aga kokkuvõttes on Mammutitel kolm tundi aega rajale minna ja seal olla, mõnusalt kulgeda ja madistada, teisi sõitjaid ergutada või vahepeal niisama puhata.

12.00 on aeg, mil avame raja kergematele kaherattalistele ehk krossikatele ja endurokatele. Selles valdkonnas jagunevad klassid selle järgi, kui mitu ringi keegi sõitnud on ehk kui sõitsid 2 ringi, kuulud „kaheringimehe“ klassi, kus autasustame esikolmikut. Kui sõitsid 3 ringi, kuulud „kolmeringimehe“ klassi, kus samuti autasustame kiiremat kolme jne. Ise vaatad, millal rajale lähed, millal maha tuled, kas konkurent on veel rajal, kas tasub veel üks ring pingutada või mitte. Ise valid, kas võtadki eesmärgiks läbida näiteks maksimaalselt kiiresti näiteks neli ringi või kasutad ära kogu aja ja sõidad rajal senikaua kuni näed finišilippu. Aega rajale minna ja seal olla on 2,5 h, sest kella 14.30st alates hakkame kõigile finišilippu lehvitama.

13.00 on maagiline kellaaeg, kus laseme rajale kõiki kaherattalisi segama lisaks ka neljarattalised ehk avame pääsu rajale klassidele Quad ja ATV. Mõlemas klassis autasustame esikolmikut, kes suutsid etteantud ajavahemikus kõige rohkem ringe kõige kiiremini teha. Finišilipp tõuseb kell 14.30.  

Pärast finišit korjame kiirelt kola kokku ja läheme Valasti külamajja autasustama, soovijatele ootab ka soe saun!

Ajavõtt toimub transponderitega, mille saab võistluspäeva hommikul registreerimisel sekretariaadis. Koha peal võimalik endale osta ka transponderi alus 10.-, mis jääb võistlejale. Pärast võistlust tuleb transponderid tagastada! Loe transponderi paigaldamise kohta siit – transponderi_info_moto

Maastikusõidu eesmärk on pakkuda motorahvale üks vinge ja fun ning eriline sõidupäev. Sestap ei meenuta ka siinne “juhend” sugugi rangeid võistlustingimusi, sest me soovime, et see päev oleks üks mõnus motosõprade päev, kus omavahel natuke mõõtu võtta. Ürituse korraldajaks on MTÜ Star Racing, peakohtunikud ja rajameistrid Maria Karumets ja Tuljo Martin. Tegemist ei ole avaliku üritusega, vaid kutse on ainult motoentusiastidele ehk oma lähemad toetajad võib kaasa võtta, aga niisama pealtvaatajatel ei ole väga palju vaadata, sest rada on suurel maa-alal.

Eelregistreerumine ja osavõtutasu info siin https://aravetekrossirada.motomari.com/ringirallyregistreerimine/

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED:

*Kas rajalt kõrvale läbi lintide võib sõita? EI – disklahv!

*Kas krossisärk võib pükstest väljas lehvida? Ei! Sest me oleme liiga palju näinud, kuidas see särk kukkudes ümber lenksu kerib või kuskile mujale kinni jääb ja jõhkralt sõitjat pitsitama hakkab.

*Kas kiirabi on? Jep, Eldred, aga lepime kokku, et ehkki nad on kohal, olgu neil vaba päev.

*Kuidas start käib? Lihtsalt – vaata, mis kellast on sinu klassile rada avatud, võta tsikkel, ATV või quad ja mine sõitma 🙂 sa ei pea rajale minema täpselt sel momendil kui rada su klassile avati, vaid ise valid, millal teistega liitud või millal sai piisavalt ja rajalt maha tuled. Ajavõtt fikseerib kergetel soolodel rajale minemise aja, seetõttu ongi start nö vaba. ATV-d, quadid ja mammutid – nendel klassidel läheb aeg käima siis, kui etteantud kellaaeg on kätte jõudnud. 

*Oot-oot, kuhu klassi ma siis end kirja panen? Kui sul on kaherattaline, mis kaalub kuivalt vähemalt 170 kg, lähed Mammutite klassi, kui on kergem ratas, siis soolode klassi. Kui sul on istumise all neljarattaline, siis vaatle seda, et kumb massin sul on ja kvalifitseeri end kas ATV või Quadi klassi.

*Kes auhinna saab? Mammutite, ATV ja Quadi klassides kolm parimat, kes ette antud aja jooksul suutsid rada kõige tõhusamalt läbida. Kergemate soolode klassid tekivad pärast sõitu nö „üheringi klass“, „kaheringi klass“ jne, kus autasustame samuti kolme parimat.

*Kas kiledega prilliga võib sõita? Justkui nagu võib, sest me peame nagunii pärast kogu selle maa-ala jalgsi läbi käima ja metsa alt üleliigse jama kokku korjama, aga kui vähegi võimalik, kasuta rulliga prille.

*Kas sõiduprillid peavad sõites ees olema? On tungivalt soovituslik, kui sa ei taha mingi jõhkra oksaga või teise mehe rehvi alt lendleva kiviga piki paljast silmamuna saada. Me ei ole küll su vanemad, aga pane siis jalga korralikud sõidusaapad ja muu sõitmiseks sobilik varustus ning kontrolli, et su sõidutehnika oleks korras ega ei ohustaks sind ennast ega teisi.

*Kas ma pärast korraldajaid kiruda võin? Ikka, oma saunas hästi tasa lähematele sugulastele. Võistlustel startimisega kinnitad, et oled tutvunud siinse kirjatükiga, täidad ette antud reegleid ega oma hiljem mitte mingisuguseid pretensioone korraldajate vastu ning vastutad täielikult ise iseenda eest.

*Ja nüüd – kus ma registreeruda saan? SIIN https://aravetekrossirada.motomari.com/ringirallyregistreerimine/

Näeme juba varsti MotoMari RingiRallyl!

MTÜ Star Racing

COVID-19 REEGLID

  • Kui tunned end haigena või tead, et oled viirusekandjaga kokku puutunud või kannad viirust, palun jää koju.
  • Hoia teiste inimestega vahet, peame kinni 2+2 reeglist ja soovituslik on kanda maski. Palume mitte koguneda gruppidesse.
  • Desinfitseerimisained on leitavad vetsude juures ja sekretariaadis.
Scroll to top