Põrguliste Metsasõit

"Põrguliste Metsasõidu Karikasari 2021"

Pühapäeva, 5. septembriga on lood muutunud! Stardi, ajavõtu ja kiirabiga võistlust ei toimu! Küll aga on Põrguliste rada ette valmistatud ja maha märgitud ning avatud kõigile soovijatele treeningsõiduks. Ehk siis arvestust me sõidus ei pea, igaüks peab ise oma ringe lugema, autasustamist ei toimu, aga sõidumõnu ja kamraadidega rajal olemist saab ikka. Rajatasu treeningul 15.- (nagu tavapäraseltki trennis käimisel), saab tasuda pühapäeval koha peal sularahas või teha ülekande.

Traktoriga ette valmistatud Põrguliste rada täies mahus pühapäeval avatud kell 11.30 – 14.30. Kuna tegemist on sel päeval piiramata alaga treeninguga, kus starti ei toimu, siis ei ole vaja tõendada ei oma covid-seisu ega teha ka kiirtesti.

Miks nii? EMFi möödunud aastal alanud töö emfi-väliste ürituste suhtes on vilja kandnud ja Põrguliste ridu juba eelmisest aastast alates korralikult vähendanud. Lisaks ei aita olukorrale kuidagi kaasa 26. augustist kehtima hakanud covid-19 piirangud. Võistluste korraldamiseks on tarvis ajavõttu+sekretariaati+rajakohtunikke, kiirabi, šampused+karikad, traktorile küte, IT-abi, muu olme (vetsud, muru, trimmerdamine, lindid jne) ehk kõik kokku ca 2000.- ja sinna juurde ei ole arvestanud ei enda töötunde ega ka traktorite kulumist või nende töötunde ja üleüldist raja taristuga tegelemist, sest muidu läheks see kõik väga nutuseks. Tänavu muidugi lisanduks sellele kulutused kiirtestidele ja testidega tegelevale personalile.

Eelreganuid, kes end kirja pani, oli 46. Ülekande tegid 28 sõitjat. Kahjuks peame tõdema, et tänavune aasta rajal on olnud ülimalt kehvavõitu, et koguda puhvrit ka taolisteks olukordadeks, kus tuleb miinusega üritust korraldada ja oleme sunnitud võistluse ära jätma. Arusaadav on seegi, et isegi ei tahaks pikka maad võistlema sõita, siis topsi sülitada ja saada näiteks valepositiivne vastus või mis iganes selle kiirtestiga saada võib ja mitte võistlema pääseda. Ehk siis me ei poolda hetkel riigis kehtivaid reegleid ega soovi kedagi ka diskrimineerida. Seaduslikult ei tohiks me tegelikult üldse kellegi terviseandmeid koguda ega veel vähem säilitada. Praegused ette antud reeglid ei toeta kuidagi viiruse mitte levitamist.   

Põrguliste Karikasari 2021 viimast etappi sel hooajal ei toimu – punktid jäävad alles ja viime asja lõpule uuel hooajal.

P.S. Ja kui keegi tunneb, et sooviks hoopis ise võistluste korraldamises kätt proovida, siis võta ühendust! Meie poolt rada, sinu või su klubi poolt korraldus ja bürokraatiaga tegelemine.

Vabandame ja näeme treenijatega pühapäeval!

Põrguliste Metsasõidu missiooniks on pakkuda võidusõiduvõimalust nii alustavale sõitjale kui pingelist proovilepanekut juba kogenumale sportlasele. Soovime hoida elus ausat motosporti, aidata tuule tiibadesse nii uutele sõitjatele kui panustada edasijõudnute arengusse. Pikkade traditsioonidega Põrguliste Metsasõidu eesmärk on olla järjepidev, et aidata kaasa ka sõitjate motiveerimisel, eesmärkide seadmisel ning arengul.


Asukoht: Sääskülas Järva vallas Järvamaal Aravete krossirajal ASUKOHT

Raja iseloomustus Vaata siit https://aravetekrossirada.motomari.com/meierajad/

Scroll to top